C25K : Couch To 5 Km

30 دقیقه دویدن بی وقفه! اگر ورزشکار هستید این عنوان برایتان عجیب است ، اما اگر مثل من مدتهاست که از ورزش دور شده اید و روزانه ورزش نمی کنید، 30 دقیقه دویدن بی وقفه، بسیار مطلوب است. با این برنامه لازم نیست به 30 دقیقه هم بسنده کنید.

آیا برای سلامتی خودتان روزی 30 دقیقه، سه روز در هفته فرصت دارید؟ این برنامه ساده شما را همراهی خواهد کرد تا بعد از 8 هفته بتوانید 30 دقیقه (حدود 5 کیلومتر) بی وقفه بدوید. تجربه بسیار خوشایندی است. پیشنهاد میکنم که موسیقی مورد علاقه خودتان را در یک پوشه گردآوری کنید و هنگام دویدن به آن گوش کنید. سعی کنید که این نیم ساعت ورزش برایتان نیم ساعت لذت بخش و آرامش بخش باشد. شاید روزهای اول کمی برایتان سخت باشد! من یک پشت میز نشین بی تحرک بودم اما الان می توانم 30 دقیقه بی وقفه بدوم و برنامه بعدی یعنی 10K را شروع کرده ام. گاهی دلم برای دویدن تنگ می شود و اگر کاری نداشته باشم خارچ از برنامه هم میدوم. با کمی رعایت در غذا حدوداً سه چهار کیلو در دوماه کاهش وزن هم داشته ام! برایتان آرزوی نیم ساعتهای خوبی میکنم.

شکل زیر برنامه 9 هفته ای C25K را نشان می دهد!

این اپلیکیشن ساده، مربی شماست و به شما انگیزه خواهد داد که با یک برنامه آسان سبک زندگی خودتان را تغییر دهید. این برنامه ادعا میکند که در عرض 8 هفته شما را از یک فرد پشت میز نشین و بی ورزش به فردی تبدیل کند که می تواند 30 دقیقه بدون وقفه بدود. با توجه به تجربه شخصی من واقعاً هم به این ادعا عمل میکند. پیشنهاد میکنم شما هم شروع کنید. نرم افزارهای زیادی با این عنوان C25K وجود دارند که همه کار یکسانی انجام می دهند اما من از محصول شرکت ZenLab استفاده کردم و راضی هستم. ویرایش رایگان کفایت میکند، پیامهای بازرگانی نشان می دهد که اصلا ناخوشایند نیست! برای پخش موسیقی هم از نرم فزار دیگری استفاده میکنم.

هشدار: کسانی که مشکلات قلبی یا سایر مشکلات بدنی دارند حتماً قبل از شروع هر برنامه ورزشی مانند C25K از پزشک خود مشورت بگیرند و به خوبی در خصوص ورزش کردن مطالعه نمایند.