نرم‌افزارهای بهینه‌سازی

در این مبحث، چند نرم‌افزار که برای ارتباط دهی و بهینه سازی خلق شده‌اند را معرفی می‌کنم. بهینه‌سازی در دنیای امروز یعنی تولید بیشتر با امنیت و کیفیت بالا اما با مواد و هزینه کمتر.

این نرم افزارها به Process Integration and Design Optimization معروفند.

پیشرفت شبیه سازی قطعات و سیستم‌ها، امکان بهینه‌سازی آنها را فراهم نموده است. بهینه‌سازی نیاز به تکرار محاسبات دارد که کاری زمانبر و خطاآفرین است، برای رفع این مشکل، نرم‌افزارهایی خلق شده‌اند که جدیدترین و قویترین روشهای بهینه‌سازی در آنها پیاده سازی شده است و امکان ارتباط با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مختلف را فراهم نموده‌اند. پس از مشخص کردن هدف‌های بهینه‌سازی و ارتباط، به صورت خودکار نرم‌افزارهای شبیه سازی را برای یافتن شرایط بهینه هدایت می‌کنند. نرم‌افزارهای بهینه سازی امکان ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف، داده کاوی، آنالیز حساسیت، تخمین پارامترها، تحلیل نتایج و بهینه سازی را فراهم می‌کنند.

optiSlang

این ابزار بهینه سازی را کمپانی Ansys خریداری کرده است و برای کسانی که با پکیج انسیس و فلوئنت سر و کار دارند، یکی از بهترین گزینه‌هاست.

HEEDS

این ابزار بهینه سازی متعلق به کمپانی Siemens است. یکی از بهترین گزینه ها برای ارتباط و بهینه سازی با نرم افزارهای مجموعه زیمنس است.

iSight

این ابزار بهینه سازی متعلق به کمپانی Dassault است و با مجموعه simulia توزیع می‌شود. کمپانی داسالت صاحب نرم‌افزارهای کتیا، سالید ورکس و آباکوس است.

ModeFrontier

Optiy

optimus

Phoenix

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *