آموزش نرم‌افزار EES – درس دوازدهم: اضافه نمودن کتابخانه به نرم‌افزار (پیشرفته)

برای انجام بسیاری از محاسبات مهندسی تکراری کتابخانه‌هایی از توابع و برنامه‌ها تهیه‌شده است تا از نوشتن مکرر معادلات خودداری گردد. بسیاری از این کتابخانه‌ها هنگام نصب کردن نرم‌افزار به‌صورت خودکار نصب خواهند شد. برخی از کتابخانه‌ها هم به‌صورت جداگانه ارائه می‌گردد (حتی ممکن است خودتان کتابخانه نوشته باشید) که می‌توانید خودتان آنها را نصب نمایید. برای نصب یک کتابخانه کافی است کد آن کتابخانه را در پوشه Userlib واقع در پوشه محل نصب نرم‌افزار کپی کنید.

برای مثال کتابخانه SETP که برای انجام محاسبات انرژی خورشیدی (کتاب Solar Engineering of Thermal Processes) استفاده می‌گردد را نصب خواهیم نمود. این کتابخانه را می‌توانید از آدرس زیر دانلود نمایید:

http://www.fchartsoftware.com/assets/downloads/setp_lib.exe

برای دیدن کتابخانه‌های دیگر آدرس زیر را ببینید:

http://www.fchartsoftware.com/ees/add-ons.php

کتابخانه SETP به شکل یک فایل اجرایی است. روی این فایل به نام setp_lib.exe دو بار کلیک کنید تا اجرا شود. با استفاده از کلید Browse آدرس پوشه Userlib را یافته و وارد نمایید. کلید Unzip را فشار دهید. تبریک می‌گویم. کتابخانه موردنظر شما نصب شد. برای اطمینان از نصب به داخل پوشه Userlib نگاهی بیندازید، اگر فایل SETP.LIB را مشاهده کردید، کتابخانه به‌درستی نصب‌شده است.

برای دسترسی به توابع این کتابخانه از گزینه Function Info > EES library routines استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *