آموزش نرم‌افزار EES – درس پانزدهم: نکات EES

افزودن تصویر

برای افزودن تصویر به برنامه EES لازم است ابتدا عکس را از هر فرمتی به برنامه رابط مانند نرم‌افزار PowerPoint ببرید و سپس آن را به EES انتقال دهید.

روی عکس ctrl+C را بزنید، بر روی صفحه PowerPoint کلیک کرده و ctrl+V را بزنید. سپس روی عکس در صفحه PowerPoint کلیک کرده و ctrl+C را بزنید، در برنامه EES بر روی پنجره Diagram کلیک کرده و ctrl+V را بزنید. گزینه‌های مختلفی ظاهر خواهد شد. گزینه Picture را انتخاب نمایید.

کاهش حجم فایل (ذخیره با فرمت فشرده‌شده)

در نرم‌افزار EES امکان ذخیره فایل‌ها به‌صورت فشرده‌شده وجود دارد. برای ذخیره فایل به‌صورت فشرده کافی است در هنگام ذخیره فایل (Save As …) گزینه Compressed EES file (*.EEZ) را در لیست Save as type: انتخاب نمایید.

توجه به یک خطر کوچک

امکان ارزیابی واحدها در اشکال‌زدایی معادلات کمک بزرگی می‌کند. در اولین اجرای معادلات واحدهای مشخص‌شده به متغیرها اختصاص داده خواهد شد، اگر پس‌ازآن به هر شکل واحد متغیر را در بخش معادلات عوض کنید با خطای واحد مواجه خواهید شد. برای رفع مشکل بایستی از پنجره اطلاعات متغیرها استفاده نموده و واحد صحیح را به متغیر اختصاص بدهید.

چینش مناسب خطوط برنامه

در برنامه‌نویسی یک روش بسیار خوب برای خوانایی بیشتر کدها استفاده از فواصل خالی مناسب قبل از شروع هر خط است. با استفاده از این فواصل خالی می‌توان خوانایی کد را بالا برده و درک آن را ساده‌تر نمود (به این کار دندانه‌دار کردن کد گفته می‌شود). برای مثال کد زیر را در دو حالت دندانه‌دار و بدون دندانه ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *