نقش استاد در یادگیری

اولین بار بود که اینقدر زیبا کسی معادلات دیفرانسیل را برایم توضیح می‌داد. قبلاً بارها در دانشگاه سرکلاس ریاضی استادهای مختلف بودم اما این بار واقعاً حس کردم، می‌فهمم و لذت بردم. عکس پروفسور Arthur Mattuck استاد ریاضی دانشگاه MIT را می‌بینید. می‌توانید آموزشهای ایشان را دانلود کرده و تجربه زیبایی که من از یادگیری داشتم را درک کنید.

استادی دوست داشتنی، با یک جعبه گچ، کلی تخته سیاه، یک جزوه کوچک و کلی عشق!

شکی نیست که انسان می‌تواند هر مهارتی را خودش یاد بگیرد! مسئله زمان یادگیری است. در دنیای امروز با وجود اینترنت، کتاب و وسایل آموزشی زیادی که هست یادگیری آسان‌تر شده است اما با وجود تمامی این امکانات، اغلب برای شروع سردرگم می‌شویم! بین این همه کتاب و مطلب باید از کجا شروع کنیم؟ اینجاست که نقش یک استاد خوب در یادگیری کاملاً مشهود هست.

راهنمایی یک استاد به عنوان کسی که سال‌ها روی مسئله‌ای مطالعه، تحقیق و تفکر کرده و در ضمن روش انتقال مطلب و آموزش را می‌داند، می‌تواند خیلی در سرعت پیشرفت ما تأثیر داشته باشد. اینکه بدانیم از کجا باید شروع کنیم و چطور باید ادامه بدهیم، مسئله مهمی هست. اینکه بهترین راه کدام است! یک استاد می‌تواند، به ما برنامه بدهد و مسیر فتح قله را قدم به قدم نشانمان دهد. تلاش کنیم تا لایق باشیم.

با تشکر از تمامی استادانی که زندگیم را مدیون راهنمایی، آموزش، منش و رفتار آنها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *