تجربه استفاده از موبایل اندروید قدیمی به عنوان یک وبکم USB یا WiFi با کیفیت بالا

اگر یک موبایل اندروید قدیمی که روشن می‌شود، در دسترس دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک وبکم خیلی باکیفیت استفاده کنید. وبکمی به مراتب بهتر از آنچه با هزینه نسبتاً زیاد در اینترنت خواهید یافت. در این متن، مختصری از تجربه خودم مینویسم و مهمترین مسئله یعنی شماره ویرایش اپلیکیشن و نرم‌افزاری که به خوبی با هم سازگاری دارند و با موفقیت توانسته ام از آنها استفاده کنم را بیان می‌کنم، شاید بتواند به شما هم در راه اندازی کمک کند.

لطفاً در خصوص این متن هیچ توضیح دیگری از من نخواهید! با کمی جستجو در اینترنت میتوانید پاسخ همه سوالات خود را بیابید.

داستان از این قرار است که نیاز به یک وبکم USB داشتم و با جستجو در بازار الکترونیک آنلاین متوجه شدم که وبکم‌های موجود، بی‌کیفیت و غیر قابل اعتماد هستند و اونهایی که خوب هستند، قیمت خیلی بالایی دارند. قبلاً تجربه استفاده از اپلیکیشن و اتصال موبایل از طریق WiFi و مشاهده تصویر دوربین موبایل روی کامپیوتر رو داشتم. برای این اتصال لازم هست که یک اپلیکیشن روی موبایل نصب کنید و یک نرم‌افزار روی کامپیوتر و اتصال اونها.

اما این بار میخواستم که یک موبایل قدیمی رو تبدیل به یک وبکم USB کنم. کلی اپلیکیشن برای این کار هست، خیلی از اونها رو تست کردم، اغلب اونها روی موبایل من که اندروید قدیمی 4.1.2 داشت حتی نصب هم نمی شدن و اونهایی که نصب میشدن هم توسط نرم‌افزار شناسایی نمی شدن یا نرم افزار خطا میداد که اپلیکیشن قدیمی هست!

تا این که در نهایت ویرایش نسبتاً قدیمی 6.4.8 اپلیکیشن DroidCamX رو در یکی از سایتهای داخلی یافتم، روی گوشی نصب شد، بدون محدودیت! برای اینکه بتونید با USB وصل بشید، لازم هست که روی موبایل Developer Option رو فعال کنید و توی اون USB debugging رو فعال کنید.

مرحله بعد نصب نرم افزار ویندوز و اتصال کابل USB هست، تجربه من این هست که به صورت خودکار همدیگه رو میشناسن، اگر نشناختن شاید لازم باشه که درایورهای لازم رو نصب کنید. توی سایت اپلیکیشن توضیحات لازم هست. نرم افزارهای جدید ویندوز میگفتن که ویرایش اپلیکیشن قدیمی هست و اصلاً وصل نمی شدن یا خطاهای دیگری نشون میدادن. در نهایت ویرایش 6.0.0 نرم افزار DroidCam windows client با موفقیت متصل شد.